• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Hare Maristeit logo

  • Over mij
    • Samenwerken
    • Contact & Disclaimer
    • Freelance
    • Over Mij
    • In de media
  • Food
  • DIY
  • Shopping
    • Productreviews
    • Shoplogs & Shoptips
    • Webshop
  • Persoonlijk
    • Achter de schermen
    • Entertainment
    • Gewichtige Zaken
    • Huis & Tuin
    • Kids & Stuff
    • Lezersfoto’s
    • PARTY!!!
    • Travel, Trips, Hotspots & Events

Stroop Susu IJsjes

May 30, 2020 · 4 Comments

Een paar dagen geleden liet ik op Instagram zien dat ik ging experimenteren met Stroop Susu IJsjes.
Sindsdien krijg ik iedere dag vragen over rozensiroop, waar ik de ijsmallen gekocht heb en of de ijsjes gelukt zijn.
Ook krijg ik veel enthousiaste reacties van andere Indo’s die ook nostalgische gevoelens krijgen bij het zien en ruiken van Stroop Susu.  Daarom perste ik er vandaag even heel snel deze blogpost uit 🙂

Want de ijsjes zijn supergoed gelukt en al bijna allemaal op!
Echt een aanrader om thuis te maken deze zomer.

 

Dit bericht bekijken op Instagram

 

Spontaan experiment vanmiddag: ik besloot ‘Stroop Susu IJsjes’ te gaan maken ❤️ De smaak van kokosmelk en rozensiroop doen me altijd aan mijn Oma denken en ze maakt dit nog steeds voor me wanneer ik haar bezoek. Hopelijk kan dit snel weer ❤️ Als de ijsjes lukken & lekker zijn, zal ik de ‘How To’ delen op mijn blog binnenkort! #indosbelike #stroopsusu #indonesian #indonesianfood #coconut #icecream

Een bericht gedeeld door Maris Maria Renne (@hare_maristeit) op 25 Mei 2020 om 7:36 (PDT)

Wat is Stroop Susu?

Misschien heb je deze flessen wel eens gespot in de toko:    stroop susu en rozensiroop

Susuroos is beter bekend als Stroop Susu. Susu betekent ‘melk’.
De rozensiroop (rechts) wordt traditioneel gebruikt voor schaafijs (‘IJs Kelapa Muda‘  of bijvoorbeeld ‘IJs Shanghai‘), maar het kan ook als siroop (Stroop Biasa met Selasi of Tjin Tjau), in een milkshake of over roomijs gebruikt worden.

In de linkerfles, is de siroop al aangemaakt met gecondenseerde melk. Dit kun je dus gewoon rechtstreeks in een glas schenken, eventueel met ijsblokjes.

Ik koop zelf eigenlijk altijd de rechterfles en drink het met kokosmelk, rijstmelk of gecondenseerde melk (is qua smaak hetzelfde als de linkerfles).
Het heeft een zoete rozige smaak, een mooie roze kleur en het doet mij altijd aan mijn Opa en Oma denken.
Ik heb het trouwens ook wel eens gemaakt om cupcakes mee te maken, dit was echt superlekker en ze kregen er een mooie roze kleur van!

Wat heb je nodig?

  • scheut rozensiroop
  • kokosmelk (check de inhoud van je ijsmallen)
  • geraspte kokos
  • ijsmallen en ijsstokjes

De ijsmallen in de vorm van Magnum IJsjes heb ik al jaren in huis en zijn van het professionele Italiaanse patisseriemerk Silikomart.
Ze zijn van fantastische kwaliteit hoogwaardige siliconen: ze kunnen bijvoorbeeld ook in de oven of vaatwasser. Dit moet je absoluut NIET doen met goedkope siliconen mallen van de bekende grote ketens 🙂

LEUK:
Het Indische maandblad Moesson spotte mijn ijsjes op Instagram en deelde ze in de juli editie van 2020:

 

Dit bericht bekijken op Instagram

 

Wie heeft mijn Stroop Susu IJsjes gespot in @moesson_het_indisch_maandblad ?!!?! ?

Een bericht gedeeld door Maris Maria Renne (@hare_maristeit) op 3 Jul 2020 om 2:06 (PDT)

Hoe maak je het?

Meng de rozensiroop met kokosmelk in een maatbeker.
Het is sowieso al vrij snel een mierzoet goedje om te drinken (LOVE it!), maar voor deze ijsjes heb ik het mengsel nóg wat zoeter gemaakt. Want wanneer fruit, melk of ijs bevroren is, verdwijnt de zoete smaak.

Neem een klein slokje, wanneer je denkt dat je tandglazuur eraf gaat brokkelen is het zoet genoeg.

Strooi een beetje geraspte kokos in de mallen, steek de stokjes erin en schenk dan zachtjes de Stroop Susu erin.
Tik even met de mallen op je aanrechtblad, om eventuele luchtbelletjes te laten verdwijnen.
Strooi er nog een beetje geraspte kokos over en laat ze een dagje in de vriezer staan voordat je ze uitdeelt.

PIN DIT:

Maak je een DIY of recept van mijn blog?
Deel er een foto van op de Facebookpagina van Hare Maristeit of tweet het naar @MarisMariaRenne

Deel je jouw foto op Instagram?
Gebruik dan de hashtag #HareMaristeit in je onderschrift of tag @hare_maristeit in je foto.
Je kunt op Pinterest ook een reactie met foto achterlaten in deze PIN van de Stroop Susu IJsjes.

Wie weet verschijnt jouw foto met credits, eeuwige roem en een applausje in een volgend artikel met lezersfoto’s!




Dit vind je vast ook leuk:

  • Wat is TJENDOL en hoe maak je dit Indische drankje?Wat is TJENDOL en hoe maak je dit Indische drankje?
  • TOKOTEST: Dessert met ‘Thai Custard Mix Pandan Flavour’TOKOTEST: Dessert met ‘Thai Custard Mix Pandan Flavour’
  • Stroop Susu Cocktails & MocktailsStroop Susu Cocktails & Mocktails
  • Pandan-Kokos KwarktaartPandan-Kokos Kwarktaart

Desserts, Indisch, Party & Picknick, Recepten, Vegan Proof

Reader Interactions

Comments

  1. Rachel says

    31/05/2020 at 9:40 am

    Ze zien er echt mega leuk uit, wat fijn dat je een ijs recept met ons deelt, altijd welkom 🙂

    Reply
  2. Rizy says

    31/05/2020 at 11:56 am

    Ziet er heerlijk uit! Ga het binnenkort maken
    Één opmerking wat de fles Susuroos betreft, deze is erg zoet om meteen zo te drinken. Van huis uit heb ik het geleerd om het aan te leggen met water of melk..

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      18/06/2020 at 10:09 am

      Oh jeetje haha: ik moet even mijn hulplijnen raadplegen, dit wist ik niet 🙂

      Reply
  3. chucky1012 says

    02/06/2020 at 10:16 pm

    Dit ziet er zo leuk uit.
    Ik hou van de siroop o zo heerlijk.
    Dit zou men ook kunnen maken met orgeade….

    Xoxo

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Primary Sidebar

Hare Maristeit


Hare Maristeit is de kleurrijke, diverse en persoonlijke site van Maris Maria Renne uit Haarlem.
Gepensioneerd webwinkelier, vegetariër, shopaholic, 90’s Lover en retro-nerd. Pimpt graag kleding of meubels met kleur, printjes of confetti en kijkt ook veel films en series.
Gek op koken, koffie, rosé en comfort food.
Meer weten? Klik HIER!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

Shop my style!

Lees hoe je mij kosteloos een beetje kunt supporten, wanneer je gaat shoppen bij Bol.com of Coolblue

Volg Hare Maristeit op Pinterest

Like Hare Maristeit op Facebook

Footer


“A party without cake, is just a meeting…” 🎂🎈
Hysterische week voor de boeg in 3… 2…. 1… 🔥
De superkleine kamer van mijn zoon praktisch én l De superkleine kamer van mijn zoon praktisch én leuk inrichten, leek de grootste uitdaging toen ik vorig jaar moest verhuizen.
Maar álles klopte en het werd de tofste kamer van het huis 😎
De lang geleden beloofde blogpost hierover, staat nu online ➡️ www.HareMaRisteit.nl 

#teenagebedroom #teenagebedroomdecor #interiorinspiration #meetmycolors #tienerkamer #happyhome
Zij heeft een aftelkalender gemaakt en ik heb vale Zij heeft een aftelkalender gemaakt en ik heb valeriaan aan het boodschappenlijstje toegevoegd 😅

#nog17nachtjesslapen #hysterieallovertheplace #lordhavemercyonmysoul #kidsbirthday #rainbow #flyingtiger #flyingtigercopenhagen #partyinvitations
Ik dacht dat ik er relatief makkelijk vanaf kwam, Ik dacht dat ik er relatief makkelijk vanaf kwam, met 1 dag pittige koorts + extreme spierpijn en 1 grieperig weekje uitzieken.
Maar daarna kwam de vermoeidheid en benauwdheid inclusief een serieuze brain fog.
Ik kan me bijna niet meer voorstellen dat ik een paar weken geleden nog +10K stappen per dag door Londen zette, wanneer ik nu compleet buiten adem even naar de stad of mijn dochter naar school fiets.
Of dat ik uren door een museum liep en alle indrukken in me opnam, terwijl ik nu op sommige dagen niet langer dan een uur naar een scherm kan staren.
Ik weet dat dit tijdelijk is en ik heb om me heen mensen met heftiger symptomen zien worstelen, maar ik vind het op sommige dagen wel lastig om eraan toe te geven. 

Overigens gaat onkruid trekken en tuinieren me dan best wel goed af nu (net als de achterstallige verhuisdozen uitpakken en met de inhoud dealen), dus daar focus ik nu maar even op. 
Die shizzle moest immers ook nog gebeuren 🙃

#brainfog #moestuinieren #tuintjeinmijnhart
Altijd prijs 🥳 #happykids #kingsday2022 #konin Altijd prijs 🥳

#happykids #kingsday2022 #koningsdag #koningsdag2022 #kermis #funfair #funfairs
  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

Copyright © 2022 · HareMaristeit.nl

Privacyverklaring