• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Hare Maristeit logo

  • Over mij
    • Samenwerken
    • Contact & Disclaimer
    • Freelance
    • Over Mij
    • In de media
  • Food
  • DIY
  • Shopping
    • Productreviews
    • Shoplogs & Shoptips
    • Webshop
  • Persoonlijk
    • Achter de schermen
    • Entertainment
    • Gewichtige Zaken
    • Huis & Tuin
    • Kids & Stuff
    • Lezersfoto’s
    • PARTY!!!
    • Travel, Trips, Hotspots & Events

Hoe kook je een perfect ei?

Apr 21, 2019 · 16 Comments

hoe kook je een ei

I LOVE eieren en ik eet ze regelmatig.
Bij een Indische rijsttafel of op een bergje Nasi Goreng of Bami Goreng hoort een gebakken eitje, vind ik.
Wakker worden met een kater? Na mijn favoriete uitsmijter (en een paracetamolletje) kan ik er weer (sort of) tegenaan.
In salades die ik zelf bedenk voeg ik ook vrij regelmatig een hardgekookt eitje toe.

Eigenlijk, als ik erover nadenk, zijn er weinig ei-loze dagen in Casa di Maris.

Toch vind ik het soms nog best lastig om hét voor mij perfecte eitje te koken. Als ik gewoon een gekookt eitje uit een eierdop lepel, dan vind ik medium hard/zachtgekookt het lekkerst. Een beetje een zachte dooier dus.

Ik kan er serieus teleurgesteld in zijn als ik me op een perfect eitje verheug en na het tikken blijkt de binnenkant nog snotvormig te zijn.

“Ook heb ik ooit eens geleerd om eitjes áltijd met een plastic lepel te eten.
Metalen bestek, kan namelijk de smaak beïnvloeden.
Doen jullie dit ook?”

De één zweert erop om eieren aan gekookt water toe te voegen. Anderen beweren juist weer dat je koud water mét eieren op het vuur moet zetten.
Van dit laatste ben ik persoonlijk geen voorstander, want ik merk standaard te laat op dat het water al kookt en weet dan niet hoe lang ik de kookwekker nog moet zetten.

Ik ging op zoek naar wat leuke ei-kook-feitjes en ontdekte waarom het af en toe misgaat bij mij: het is namelijk afhankelijk van de grootte van je ei.
Nu ik het licht heb gezien, wil ik deze waardevolle informatie uiteraard met jullie delen 🙂

Hoe kook je een perfect ei?

Wat heb je nodig om voor het koken van een ei?

  • Een (steel)pannetje
  • Water
  • Een ei
  • Een kookwekker
  • Zout of azijn
  • Een eierprikker (optioneel)

1. Zet een pan met genoeg water (de eieren moeten geheel onder water kunnen liggen) op het vuur en wacht totdat het water gaat koken.

2. Zet nu het vuur iets zachter zodat het water niet meer zo hard borrelt(kookt). Het water moet wel nog een beetje in beweging zijn.

3. Doe de eitjes in de pan. Strooi een scheutje zout of azijn in het water. Dit zorgt ervoor dat het ei niet zo snel gaat barsten. Zonder zout of azijn kan ook, maar dan moet je er een gaatje in prikken.

4. Stel je kookwekker in voor een zacht, gemiddeld of hard gekookt eitje.

5. Even wachten….ping!

6. Het hete water afgieten. Laten “schrikken” door de pan met eieren onder de koude kraan te houden(door het ei te laten schrikken is het beter te pellen en stopt de garing).

7. Klaar!

De kooktijden in minuten staan hieronder:

Soort gekookt ei Klein Middel Groot
Zacht gekookt 3 3.5 4
Eigeel zacht/ eiwit hard 4 4.5 5
Eigeel smeuig/ eiwit hard 6 7 8
Hardgekookt 7 8.5 9

De kooktijden gelden als het ei in het kokende water wordt gelegd. Wanneer je het ei al in het koude water hebt gedaan, mag je een kleine minuut van de tijd aftrekken.
Weet je niet of je te maken hebt met een klein, middel of groot ei? Op deze pagina staan de gewichten. Eventjes wegen en je weet het:

Bron + tabel: ei-koken.nl

Hoe eten jullie het liefst eieren?
En hebben jullie een bepaalde voorkeur voor het koken van je perfecte eitje?

Do share!

En ik wens jullie een fijn Pasen natuurlijk! Gaan jullie veel eieren eten?

P.s. Ik publiceerde deze tips eerder al in 2016, maar vond het leuk om ze voor nieuwe lezers en volgers weer opnieuw te delen deze Paasdagen!

FOTO: brei eens een minimutsje voor je eieren of Barbies.
Lees HIER hoe je dit maakt van restjes garen!

Bewaren




Dit vind je vast ook leuk:

  • Kippetjes, gemaakt van ei!Kippetjes, gemaakt van ei!
  • Spinaziesalade met Avocado, Appel, Ei & WalnotenSpinaziesalade met Avocado, Appel, Ei & Walnoten
  • Telor Boemboe Bali (Balinees Ei)Telor Boemboe Bali (Balinees Ei)
  • Paddenstoel EitjesPaddenstoel Eitjes

Ontbijt & Lunch, Recepten, Vega ei eten met plastic lepel, hoe kook je een ei, tips voor koken van een perfect ei

Reader Interactions

Comments

  1. chucky1012 says

    27/03/2016 at 2:50 pm

    Leuke weetjes over eieren!
    Ik eet ze gekookt, een spiegelei of roerei.
    Mmmmmm

    Vrolijk Pasen Xoxo

    Reply
  2. Anne says

    27/03/2016 at 3:55 pm

    Handig!! Ik gebruik altijd een kookei. De mijne geeft ook nog een vrolijk Hollands deuntje wanneer de eieren zacht/medium of hard gekookt zijn. En het maakt niet uit of de eieren klein of groot zijn, het klopt altijd. Je moet deze wel bij de eieren bewaren want dat heeft met de temperatuur te maken. Tip van mijn zijde ☺
    Nog een fijn Paasweekend!

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      27/03/2016 at 4:04 pm

      Ohw, dat klinkt LEUK! Ik ga even Googlen, thanks 🙂
      Ik had zo’n kookei dat je met de eieren in het pannetje moest doen en dat dan verkleurde en aangaf of het medium, zacht of hard was. Maar die was na drie keer gebruiken al kapot. Humpf.

      Reply
  3. Anne says

    27/03/2016 at 4:14 pm

    Heb even gekeken, mijn kookei is een Delfter Piepei. Hollandser kan niet ☺
    Heb ik trouwens al zo’n 5 jaar en word nog elke zondagochtend vrolijk als ik een eitje kook!

    Reply
  4. Nesrin says

    27/03/2016 at 5:14 pm

    Ik weet het ook echt NOOIT! Zelf vind ik een zacht gekookt eitje het lekkerst en voordat ik hieraan begin pak ik mijn telefoon erbij om het aantal minuten op te zoeken en vervolgens de wekker op mijn telefoon aan te zetten. Toch gaat het vaak genoeg mis 🙁

    Reply
  5. sammie says

    27/03/2016 at 6:31 pm

    Ik had vanmorgen dus te zachte eieren omdat ik niet in de gaten had dat Meneer hier thuis XL eieren had gekocht.. Gelukkig heb ik morgen een herkansing 🙂

    Reply
  6. Frédérique says

    27/03/2016 at 8:19 pm

    Ja dat schema komt bekend voor hahah. Als je geen zout erin doet hoef je niet perse met gaatje trouwens! Het perfecte ei is altijd weer een applaus waard, heerlijk haha

    Reply
  7. Sabine says

    28/03/2016 at 5:10 pm

    Wat leuk dit om te lezen! Echt geloof me: ik houd van eieren!! Mijn vriend ook trouwens. Elke dag worden hier minstens 2 (of zelfs meer) eieren gekookt. Geloof het of niet: maar ik heb nu naar mijn werk zelfs een gekookt ei mee. Die ga ik vanmiddag lekker opeten haha. De kooktijdentips gelden niet voor onze eieren, want door de grote hoogte gelden hier andere tijden. Als ik een klein ei 3 minuten zou koken kan ik m weggooien. Het is meer 10 minuten voor een normaal ei haha. Wij koken onze eieren ongeveer 15 minuten en dan zijn ze perfect. Van dat zout wist ik niet trouwens! Moet ik toch maar eens zout gaan kopen om bij de eieren te doen haha 😀

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      28/03/2016 at 6:03 pm

      Hilarisch, dit wist ik niet! Ging meteen Googlen, kijk hier, zo grappig: http://www.natuurkunde.nl/opdrachten/1977/exaktueel-koken-op-grote-hoogte

      Reply
      • Sabine says

        28/03/2016 at 6:09 pm

        Haha leuke link! IK heb er zelf ook een keer een post over geschreven (over wonen op grote hoogte). Bij ons kookt het water eerder, dus bij 90 graden ofzo (weet niet precies hoeveel graden), waardoor dus alles langer moet koken. Broccoli is helemaal een ellende, dat duurt echt megalang voordat het gaar is haha

        Reply
        • Maris Maria Renne says

          28/03/2016 at 8:17 pm

          Oh lord, weet niet of ik daar goed mee zou kunnen omgaan. Ik ben nu al zo ongeduldig met koken en vind veel dingen al te lang duren 🙂

          Reply
  8. Yolanda says

    28/03/2016 at 5:23 pm

    Wat leuk dit en heel handig om te lezen. Ik heb ook zo’n zingend ei maar helaas ik ben er niet tevreden over. Ik doe het volgens de regels, maar ik heb toch iets te vaak een te hard ei gehad. Ik ben nu weer even terug naar zo’n ei dat verkleurd. Dit leg je bij de eieren in het water, werkt eigenlijk heel goed. Ik kan ook geen dag zonder een ei, heerlijk!

    Reply
  9. Yolanda says

    28/03/2016 at 5:25 pm

    Zie dat jij dat ook hebt, maar bij mij werkt het al een paar jaar

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      28/03/2016 at 6:10 pm

      Ik heb er dus maar heel kort gebruik van kunnen maken, voordat ‘ie stuk ging 🙂 Gaat het nooit mis als je een ander formaat ei gebruikt?

      Reply
  10. Yolanda says

    29/03/2016 at 12:53 pm

    Ik heb eigenlijk altijd hetzelfde formaat ei?

    Reply
  11. Magante says

    10/03/2017 at 11:06 am

    Ik woon in de Carribean, heb veel tijd en maak vaak Spaanse tortilla. Heel eenvoudig en toch smaakvol.
    Een gemiddelde aardappel heeft een ei nodig.

    Snij de aardappel, geschild, in kleine stukken. Blancheer ze tot beetgaar met zout.
    Bak een ui, en wat knoflook. Gooi de aardappelen er bij.
    Dan kluts je de eieren, smijdt de uit, knoflook en de aardappelen er bij, klutsen en op zacht vuur in de koekenpan, met wat olijfolie.
    Omdraaien met een bord en voila.

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Primary Sidebar

Hare Maristeit


Hare Maristeit is de kleurrijke, diverse en persoonlijke site van Maris Maria Renne uit Haarlem.
Gepensioneerd webwinkelier, vegetariër, shopaholic, 90’s Lover en retro-nerd. Pimpt graag kleding of meubels met kleur, printjes of confetti en kijkt ook veel films en series.
Gek op koken, koffie, rosé en comfort food.
Meer weten? Klik HIER!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

Shop my style!

Lees hoe je mij kosteloos een beetje kunt supporten, wanneer je gaat shoppen bij Bol.com of Coolblue

Volg Hare Maristeit op Pinterest

Like Hare Maristeit op Facebook

Footer


Welke moeder luistert er al weken naar @rutgervink Welke moeder luistert er al weken naar @rutgervink op repeat?
Heel fijne & positieve liedjes, ik zing vrolijk mee ❤️🌈
Lindegracht 10 🥰 #muizenhuis #girlsroom #girls Lindegracht 10 🥰

#muizenhuis #girlsroom #girlsroomdecor #girlsroominspo #diy
They see me growin’ They hatin’ #moestuingelu They see me growin’
They hatin’

#moestuingeluk 🥕#moestuin #moestuinieren #moestuintje #veggies #crazyplantlady
Onze 1e stranddag van 2022 ☀️ Onze 1e stranddag van 2022 ☀️
Harlem girl ❤️ #haarlem Harlem girl ❤️

#haarlem
Glansrijk geslaagd met 3 achten, 2 zevens en 2 zes Glansrijk geslaagd met 3 achten, 2 zevens en 2 zessen op zijn diploma 🎓
Ben zo trots 🥹 

#examenuitslag #proudmommy
  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

Copyright © 2022 · HareMaristeit.nl

Privacyverklaring