• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Hare Maristeit logo

  • Over mij
    • Samenwerken
    • Contact & Disclaimer
    • Freelance
    • Over Mij
    • In de media
  • Food
  • DIY
  • Shopping
    • Productreviews
    • Shoplogs & Shoptips
    • Webshop
  • Persoonlijk
    • Achter de schermen
    • Entertainment
    • Gewichtige Zaken
    • Huis & Tuin
    • Kids & Stuff
    • Lezersfoto’s
    • PARTY!!!
    • Travel, Trips, Hotspots & Events

Superstarter: Havermout met Lychee, Ananas & Walnoten

Feb 2, 2016 · 11 Comments

superstarter lychee ananas walnoot

Dit is alweer het derde ontbijtje dat ik deel uit het boek ‘Superstarters‘ dat ik onlangs kreeg om te reviewen. Ik ben fan: can you tell?!

Was ik eerst een beetje havermoutmoe, ik heb het weer helemaal herontdekt!
Ook dit superontbijtje is weer superfris, dit keer door de twist van yoghurt in plaats van melk, waarmee de havermout is bereid.

Ingrediënten + Bereiding

  • 35 gram havermout, geweld in 2 el naturel yoghurt en 1 tl gemberpoeder
  • 4 lychees, ontpit en in stukjes
  • 1 schijf ananas, in stukjes
  • 1 el in de blender tot poeder gemalen walnoten
  • handvol vers muntblad

De havermout heb ik ‘s avonds met de yoghurt gemixt en in de koelkast bewaard, zodat ik dit de volgende ochtend meteen kon gebruiken.
Zoals je op de foto’s ziet, heb ik de noten niet gemalen:

superstarter havermout lychee ananas walnoot
Ik vond het namelijk leuker en lekkerder om een crunchy bite aan mijn ontbijt toe te voegen.

De combinatie van de noten met de frisse lychees, munt en ananas is echt een leuke combi en ga ik zeker nog vaker maken! En yes: ik heb pecannoten gebruikt in plaats van walnoten, want dit vind ik net iets spannender dan walnoten 😉

Ook de bereiding van havermout met yoghurt vond ik erg geslaagd, al had de havermout met sinaasappel en kokosmelk tot nu toe mijn voorkeur.

Zie ook: Vegan ontbijtje met havermout, sinaasappel & lychee en Havermout met kokos, banaan en chocolade.

Ontbijten jullie vaak hetzelfde of varieer je regelmatig?
Laat het weten in een reactie!

 

Maak je een DIY of recept van mijn blog?
Deel er dan een foto van op de Facebookpagina van Hare Maristeit of tweet het naar @MarisMariaRenne
Deel je jouw foto op Instagram? Tag @hare_maristeit dan in je foto en/of gebruik de hashtag #haremaristeit
Wie weet verschijnt jouw foto in een volgend artikel met lezersfoto’s 🙂




Dit vind je vast ook leuk:

  • Spicy Bloemkool Buffalo HotwingsSpicy Bloemkool Buffalo Hotwings
  • Vegan Havermout met Kokos, Banaan & ChocoladeVegan Havermout met Kokos, Banaan & Chocolade
  • Avocado Salade met Appel en GeitenkaasAvocado Salade met Appel en Geitenkaas
  • Gado Gado BurgerGado Gado Burger

Ontbijt & Lunch, Recepten David Bez, havermout, ontbijt, Superstarters

Reader Interactions

Comments

  1. Elsbeth says

    02/02/2016 at 11:14 am

    Oh ik ben vreselijk nieuwsgierig naar dit boek. Mijn dochter ontbijt het liefst niet of met geen brood ? dus ik hoop wat leuks te ontdekken dat ik ‘s morgens kan/durf klaar te maken.

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      02/02/2016 at 11:19 am

      Dan vind je dit boek wel leuk denk ik! Er staan erg veel variatietips in. Ik blijf een beetje in de havermouthoek hangen, vooral omdat ik voor de meeste recepten al ingrediënten in huis had haha (lekker makkelijk) 🙂
      Review volgt snel!

      Reply
  2. Marieke says

    02/02/2016 at 11:44 am

    Zoals we zien op de foto’s heb je ook pecannoten gebruikt in plaats van walnoten 😉 Ziet er heel lekker uit! ? Hoe lang laat je de havermout wellen in de yoghurt? De hele nacht, of gewoon tien minuutjes ofzo?

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      02/02/2016 at 12:45 pm

      Sssssht, ik heb uit een bakje notenmix gegraaid 😉
      Ik heb de havermout een nachtje in de yoghurt laten wellen.

      Reply
  3. Mona - Vandaagismooi.nl says

    02/02/2016 at 12:42 pm

    Ohhhh wat klinkt dat lekker!! Dit moet ik zeker eens proberen als slechte ontbijter! 😀
    Ik ga ook eens kijken of ze dat boek bij mij in de bieb hebben, klinkt als een typisch boek waar ik nog wat handige dingen uit kan halen 🙂

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      02/02/2016 at 12:44 pm

      En anders moet je ze tippen om het boek in huis te halen, hij is nog niet zo lang geleden uitgekomen 😉

      Reply
  4. Jacqueline says

    02/02/2016 at 12:53 pm

    Wow, ziet er ook weer lekker uit zeg! Alleen denk ik dat je pecannoten hebt gebruikt (zo te zien) i.p.v. walnoten…. ook superlekker natuurlijk!
    Ik ga deze snel proberen.

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      02/02/2016 at 12:56 pm

      Ik heb al een zinnetje aan het artikel toegevoegd 😉

      Reply
      • Jacqueline says

        02/02/2016 at 1:04 pm

        Hahaha, sorry hoor….zag het toen ik m’n opmerking al had gemaakt. Had eerst de pagina even moeten refreshen 😉 Blijft een lekker ontbijtje!

        Reply
        • Maris Maria Renne says

          02/02/2016 at 2:01 pm

          Haha, no worries hoor! Ben blij dat ik scherpe lezers heb zodat ik mijn foutjes kan verdoezelen 😉

          Reply
  5. Astrid says

    02/02/2016 at 9:09 pm

    Ik denk dat het tijd word om dit boekje aan te schaffen. Vind het echt heel moeilijk om elke dag gevarieerd te eten, vooral omdat ik niet graag brood eet.

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Primary Sidebar

Hare Maristeit


Hare Maristeit is de kleurrijke, diverse en persoonlijke site van Maris Maria Renne uit Haarlem.
Gepensioneerd webwinkelier, vegetariër, shopaholic, 90’s Lover en retro-nerd. Pimpt graag kleding of meubels met kleur, printjes of confetti en kijkt ook veel films en series.
Gek op koken, koffie, rosé en comfort food.
Meer weten? Klik HIER!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

Shop my style!

Lees hoe je mij kosteloos een beetje kunt supporten, wanneer je gaat shoppen bij Bol.com of Coolblue

Volg Hare Maristeit op Pinterest

Like Hare Maristeit op Facebook

Footer


“A party without cake, is just a meeting…” 🎂🎈
Hysterische week voor de boeg in 3… 2…. 1… 🔥
De superkleine kamer van mijn zoon praktisch én l De superkleine kamer van mijn zoon praktisch én leuk inrichten, leek de grootste uitdaging toen ik vorig jaar moest verhuizen.
Maar álles klopte en het werd de tofste kamer van het huis 😎
De lang geleden beloofde blogpost hierover, staat nu online ➡️ www.HareMaRisteit.nl 

#teenagebedroom #teenagebedroomdecor #interiorinspiration #meetmycolors #tienerkamer #happyhome
Zij heeft een aftelkalender gemaakt en ik heb vale Zij heeft een aftelkalender gemaakt en ik heb valeriaan aan het boodschappenlijstje toegevoegd 😅

#nog17nachtjesslapen #hysterieallovertheplace #lordhavemercyonmysoul #kidsbirthday #rainbow #flyingtiger #flyingtigercopenhagen #partyinvitations
Ik dacht dat ik er relatief makkelijk vanaf kwam, Ik dacht dat ik er relatief makkelijk vanaf kwam, met 1 dag pittige koorts + extreme spierpijn en 1 grieperig weekje uitzieken.
Maar daarna kwam de vermoeidheid en benauwdheid inclusief een serieuze brain fog.
Ik kan me bijna niet meer voorstellen dat ik een paar weken geleden nog +10K stappen per dag door Londen zette, wanneer ik nu compleet buiten adem even naar de stad of mijn dochter naar school fiets.
Of dat ik uren door een museum liep en alle indrukken in me opnam, terwijl ik nu op sommige dagen niet langer dan een uur naar een scherm kan staren.
Ik weet dat dit tijdelijk is en ik heb om me heen mensen met heftiger symptomen zien worstelen, maar ik vind het op sommige dagen wel lastig om eraan toe te geven. 

Overigens gaat onkruid trekken en tuinieren me dan best wel goed af nu (net als de achterstallige verhuisdozen uitpakken en met de inhoud dealen), dus daar focus ik nu maar even op. 
Die shizzle moest immers ook nog gebeuren 🙃

#brainfog #moestuinieren #tuintjeinmijnhart
Altijd prijs 🥳 #happykids #kingsday2022 #konin Altijd prijs 🥳

#happykids #kingsday2022 #koningsdag #koningsdag2022 #kermis #funfair #funfairs
  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

Copyright © 2022 · HareMaristeit.nl

Privacyverklaring