• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Hare Maristeit logo

  • Over mij
    • Adverteren
    • Contact & Disclaimer
    • FAQ
    • Over Mij
    • In de media
  • Food
  • DIY
  • Shopping
    • Productreviews
    • Shoplogs & Shoptips
    • Webshop
  • Persoonlijk
    • Achter de schermen
    • Blogpraat
    • Challenges & Tags
    • Entertainment
    • Gewichtige Zaken
    • Huis & Tuin
    • Kids & Stuff
    • Lezersfoto’s
    • PARTY!!!
    • Scheiden
    • STOM!
    • Travel, Trips, Hotspots & Events

DIY: Melamine Etagère

Jan 15, 2015 · 12 Comments

cake stand diy
Vandaag heb ik een superleuke dag gehad op het Nederlandse hoofdkantoor van één van mijn favoriete merken: RICE.
Ik was samen met nog een paar andere kleurrijke bloggers en Instagrammers uitgenodigd voor een lunch, het bekijken van de nieuwe collectie en een workshop.

Mensen die me al langer volgen, weten dat ik zweer op dit vrolijke Deense melamine servies met de bonte printjes.
Ik heb inmiddels ook al een aardige collectie melamine in mijn knalblauwe servieskast.
Binnenkort deel ik een verslag over deze heerlijke dag bij RICE, maar deze simpele DIY voor een vrolijke melamine etagère is té leuk om later pas te delen!

Om zelf een vrolijke ‘cake stand’ te maken, heb je nodig:

  • drie melamine borden en/of schaaltjes
  • een setje etagère onderdelen
  • een schroevendraaier
  • een boormachine

Besluit van tevoren of je de borden/schalen netjes en gelijkmatig boven elkaar wilt stapelen, of dat je juist een speels effect wilt creëren.
Beslis ook of je de etagère wilt gebruiken voor alleen cakejes, of misschien ook voor snoepjes of nootjes. In dat geval is het namelijk ook handig om in plaats van een bord, een schaaltje te gebruiken.

Wanneer je net als ik drie verschillende kleuren, vormen en printjes gebruikt, is het ook erg leuk om bijvoorbeeld aan de linker- of rechterkant een gaatje te boren, in plaats van precies midden in het bord.

cake stands diy choosing plates

Tijdens de workshop vandaag mochten we kiezen uit heel veel verschillende vormen, kleuren en printjes melamine borden en schalen.
Mijn hart stond even stil en ik wist van gekkigheid niet welke ik moest nemen.

Ik heb uiteindelijk gekozen voor een groot ovaal bord met sterretjes, een rond dinerbord met afbeelding van een boeket bloemen en een klein ontbijtbordje met een flamingo.
Ook konden we nog eens kiezen tussen witte, goud- of zilverkleurige etagère onderdelen. Oooh… decisions, decisions!
Serieuze keuzestress hoor…

cake stands diy drilling

De etagères waren binnen no-time klaar. Een gaatje boren in een melamine bord is een fluitje van een cent en de onderdelen draai je er makkelijk in. Met een schroevedraaier kun je de boel nog extra stevig vastzetten.

Hierna hebben we cakejes versierd met glazuur, glitters, sprinkles, crazy eyes en prikkers. Zien ze er niet schitterend uit?

cake stands diy workshop

cake stands diy

cake stands judith en maris

cake stands diy cupcakes

cake stands diy 2 cake stands diy 3

Iedereen kreeg een rode clownsneus, waarmee je een stem kon uitbrengen op de mooiste etagère:

cake stands diy contest

Paula ( één van mijn favoriete Instagrammers: te gek om haar te ontmoeten vandaag!) was de terechte winnaar en kreeg daarom een leuke RICE beker en een gesigneerd exemplaar van het boek ‘Happy Home‘.
Dit is één van mijn favoriete boeken trouwens, als je het nog niet kent/hebt, zet ‘m dan zeker op je verjaardagsverlanglijstje of koop ‘m lekker als cadeautje voor jezelf!

Wij gingen trouwens ook niet met lege handen naar huis: iedereen mocht haar zelfgemaakte vrolijke cake stand meenemen en kreeg nog een goedgevulde en gepersonaliseerde goody bag cadeau.

Omdat ze bij RICE weten dat ik wel van een feestje houd, zat mijn tas vol met party stuff. Ik ben er erg blij mee en de spulletjes zullen jullie vast nog vaak op foto’s van baksels en feestjes voorbij zien komen!
En mijn zoon was op zijn beurt weer heel erg blij met de cakejes die ik mee naar huis had genomen. Hij kwam net uit school toen ik weer thuiskwam vanmiddag, dus we hebben samen gezellig boekjes gelezen, thee gedronken en cakejes gepeuzeld:

cake stands diy at home 1

Wil je nu ook aan de slag om zelf een etagère te maken? Bekijk dan HIER alle borden uit het huidige assortiment van RICE en kijk HIER voor alle online en offline verkooppunten.

Ben je te nieuwsgierig om nog even te wachten op mijn verslag over het RICE bloggers event? Met de hashtag #OneDayMagic kun je op Instagram al flink wat sfeerimpressies van verschillende bloggers bekijken!

Hoe maak je zelf een etagère van melamine bordjes? Click To Tweet

Maak je een DIY of recept van mijn blog?
Deel er een foto van op de Facebookpagina van Hare Maristeit of tweet het naar @MarisMariaRenne
Deel je jouw foto op Instagram? Gebruik dan de hashtag #HareMaristeit of tag @hare_maristeit in je foto.
Wie weet verschijnt jouw foto in een volgend artikel met lezersfoto’s!

Bewaren




Dit vind je vast ook leuk:

  • Outfit: Basic & GreyOutfit: Basic & Grey
  • Shoptip: Unicorn Power BankShoptip: Unicorn Power Bank
  • Spaanse Burger met Aioli, Chorizo & GeitenkaasSpaanse Burger met Aioli, Chorizo & Geitenkaas
  • Zero Calories Fastfood Shoptips!Zero Calories Fastfood Shoptips!

DIY, Interieur cake stand, DHZ, DIY, doe het zelf, etagère, melamine, RICE, Ricedk

Reader Interactions

Comments

  1. chucky1012 says

    15/01/2015 at 9:46 pm

    Bij het kijken naar al die vrolijke spullen voor in huis wordt men blij 😉
    Ik heb nu zoveel zin in het voorjaar…….
    Mooi en zo handig.

    Reply
  2. Dhini says

    15/01/2015 at 10:22 pm

    wat leuk gedaan

    Reply
  3. Ansuya Lalay says

    16/01/2015 at 12:33 am

    leuk echt hartstikke leuk, maar ik kreeg een hartaanval lol, omdat . Waarom wil je zoiets moois als een een ricebordje vernielen, In dit geval iets anders van maken. Maar het is erg mooi geworden moet ik wel zeggen. Weet niet of ik dat zou kunnen op iets wat zo perfect is als een rice bordje (in mijn ogen hé!) als een diy om te toveren. Zucht weer dat warrige gedoe van mij. Hoop dat je mij begrijpt.
    Ik denk als ik m zo als etagere zou krijgen zou ik het leuk vinden, maar om het zelf te maken ieeeeeeeeeeeeeeehhhh mijn mooie rice bordje. hihi

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      16/01/2015 at 9:00 am

      Ja die reactie hoorde ik vaker tijdens de workshop, maar ik vind het juist te gek! Mijn mooie RICE bordjes staan opgestapeld in de kast. Ook leuk om naar te kijken, maar in een etagère die een prominente plek op tafel krijgt, komen ze veel beter tot hun recht!
      Ik ben ook nooit zo bang om dingen uit te proberen en ja: daardoor moet ik wel eens projecten opnieuw schilderen of weggooien als het echt niet meer te fixen is. Jammer natuurlijk, maar als je iets niet probeert, weet je nooit hoe leuk het kan zijn 🙂
      En als het in dit geval mislukt was (kan niet mislukken trouwens, het is zooooooo makkelijk!) dan had ik een goed excuus voor mezelf om nieuwe bordjes aan te schaffen, mwuahahahaha (evil laugh)

      Reply
  4. kelly says

    16/01/2015 at 7:30 am

    Ooo…wat een kleur!!! Heerlijk!! Ik zag dit merk voor het eerst hier bij de Loods 5..Ook zo’n toffe winkel, die (heel slecht voor mijn portemonnee) naast mijn werk zit!!! 🙂 Leuk idee zo’n étagère..Ik heb er ook ooit 1 zelfgemaakt, samen met mijn moeder met glazen bordjes en sierlijke glaasjes op zijn kop van de kringloop op elkaar gelijmd! Ik heb hem nog steeds en iedereen zegt altijd!! DIE IS MOOI!!! :)..Weet je misschien of die kabouterkaarsjes ook van RICE zijn? Ik vind ze zoooo leuk!!!

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      16/01/2015 at 8:52 am

      Alle producten op de foto’s zijn van RICE! Dit zijn de kabouterkaarsjes: https://www.rice.dk/products/ricelife/party/mini-gnome-candles_cdmin-gnoxc

      Reply
  5. Els says

    16/01/2015 at 7:43 pm

    Heel erg leuk! Ik heb er helaas geen plek voor

    Reply
  6. Olga | teamconfetti says

    21/01/2015 at 9:24 am

    So cuuuuute! Dat flamingo bord vind ik een héle terechte keuze. 😉

    Reply
  7. priscilla visser says

    02/05/2015 at 7:40 am

    hartstikke leuk ♥️ maar mijn vraag is :welke boor heb je hiervoor gebruikt?

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      02/05/2015 at 12:38 pm

      Oei, ik weet niet welke boor ze hiervoor hebben gebruikt, het was een kleintje in ieder geval (sorry, hier heb je niks aan….) ♡

      Reply
  8. Vanessa Lewaherilla says

    21/11/2017 at 8:35 pm

    wauw ik krijg zin om aan de slag te gaan haha Ik heb van dienbladen een iets grotere variant mischien vind je dit ook leuk om een keer te doen. Je zou het uit kunnen bereiden dat e.v. de dienbladen zelf nog oppimpt dit heb ik bij deze etagere niet gedaan
    https://yoo.rs/vanessalewaherilla6/photo/eyecatcher-1503255283.html?Ysid=78207

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Primary Sidebar

Hare Maristeit


Hare Maristeit is het kleurrijke, diverse en persoonlijke blog van Maris Maria Renne uit Haarlem.
Gepensioneerd webwinkelier, hardcore shopaholic, 90’s Lover, retro-nerd, gek op flamingo’s + unicorns en pimpt graag kleding of meubels met kleur, printjes of confetti. Kijkt ook veel films en series.
Dol op koffie, rosé, veggie burgers en Mexicaans eten.
Meer weten? Klik HIER!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Volg Hare Maristeit op Pinterest

Like Hare Maristeit op Facebook

Footer


Instagram post 2199406453307215983_210782433 “When you look back on 2019, don’t think of it as a year of pain, but a year of growth.” Words by @candacereels van @femalecollective ❤️
1 van de meest inspirerende personen & accounts die ik in 2019 ben gaan volgen 🙏🏻 Hebben jullie ook toffe en positiveve IG-accounts ontdekt dit jaar? 
Tip ze hieronder in een reactie ❤️
Instagram post 2198939546187821787_210782433 Ik was uitgenodigd om gisteren @disneyonice te bezoeken (de show + backstage). De korte samenvatting: ik kreeg een make-up tutorial van Belle, gleed op het ijs in de koets van Rapunzel en trok een vlinderpakje aan uit Olaf’s beroemde zomerliedje.

Een uitgebreider verslag van de Media Middag en de show, lees je nu op mijn blog: link in bio ❤️ P.S. 1: de show is nog t/m 15 december te bezoeken in @rotterdam.ahoy en van 21 t/m 29 december in @jaarbeurs Utrecht 
P.S.2: Rechtsonder in beeld, mijn in roze fluffy tule gehulde kleuter, wiens sleep ik de hele dag heb gedragen op roltrappen en bij toiletbezoekjes ❤️ #haremaristeit #disneyonice #disney #disneymagic
Instagram post 2197451038491287038_210782433 Ik ga dit jaar de Kerstdagen héél relaxt thuis doorbrengen. 
Eén dag met mijn kinderen en één dag met een vriendin. 
Op beide dagen staat er niets anders op het program dan: makkelijke en lekkere hapjes i.c.m. kerstfilms en spelletjes. 
That's it. 
Ik heb NEE gezegd tegen drukte, hysterie, restaurants, sociale verplichtingen, lange afstanden afleggen of gezamenlijk te bereiden vijf gangen met culinaire hoogstandjes. 
De dresscode voor Xmas @ Casa di Maris is: joggingbroek & Ugly Xmas Sweater. 
Luf it ❤️ Ik hoop dat jullie ook de Kerstdagen op eigen wijze en naar eigen behoefte mogen inrichten 🎄

#haremaristeit #xmas #christmastree #pinkchristmas #hohoho
Instagram post 2196455058987873973_210782433 HO HO HO + Winactie! 🥳

Ik maakte deze supertoffe ‘Party Cake met Kerstverlichting’ met de @droetkerbakken_nl Basismix voor Biscuittaart 🎄
Op mijn blog (link in bio) deel ik vandaag de How To 🎂

Laat voor 25 december in een reactie weten wat voor Kerst op de Taart variatie jij met de Dr. Oetker Basismix Biscuittaart zou willen maken en maak kans op 1 van de 10 @bakkennl Taart Receptenboeken 🥳

Extra leuk als je de taart ook echt gaat maken 😋
Ik ben benieuwd naar jullie ideeën! De winnaars krijgen vóór 3 januari 2020 een privé bericht van mij ❤️ #ad #winactie #kerstopdetaart #haremaristeit #cake #droetker #partycake
Instagram post 2195757468856323152_210782433 Leuk idee voor het kerstdiner op de basisschool volgende week: kerstboompjes van komkommer 🥒🎄
How to vind je via zoekfunctie op mijn blog: link in bio ❤️ -
-
#haremaristeit #kerstmis #kidsfood #recept #christmastree #christmasfood #hohoho #cucumber #komkommer #funnyfood
Instagram post 2195134094526151488_210782433 Ik maakte deze cuties samen met mijn kleuter ❤️
De How To van deze Carrot Cupcakes met sneeuwpoppen van marshmallows, lees je vandaag op mijn blog: link in bio ❤️ #haremaristeit #cupcakes #snowman #carrotcake #recept #hohoho #jolly #kidsfood
  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2019 · HareMaristeit.nl

Privacyverklaring

Koekje d'r bij? Met (digitale) koekjes werkt deze site beter!Ok