Eindelijk: zomerse temperaturen!
Bye bye winterjas en hallooooo slippers 🙂
Ik heb een fijn alcoholvrij en zeer verfrissende mocktail gemixt om mee te proosten op deze eerste echte zonnestralen.
Het is lekker verkwikkend, fris en een tikkeltje zuur: perfect voor de warme zomerdagen! En leuk om te serveren voor je zwangere vriendinnen op een BBQ-feestje natuurlijk 🙂
Ingrediënten voor 4 glazen
- 20 basilicumblaadjes
- 2 el ruwe rietsuiker
- 10 ijsblokjes
- 300 ml grapefruitsap
- 150 ml Spa Rood
Mik alle ingrediënten in de blender en serveer meteen.
Een rietje of staafje om mee te roeren voordat je een nieuwe slok neemt is handig. Als het drankje even staat, krijg je namelijk een laagjesvorming die je even wilt mixen.
En het is natuurlijk extra leuk als je deze alcoholvrije mojito serveert in feestelijke glazen, door bijvoorbeeld te garneren met een blaadje basilicum, schijfje grapefruit of de rand van het glas (eerst bevochtigen) te dippen in een laagje suiker.
BONUSTIP: Basilicumijsblokjes
Aanvankelijk wilde ik deze mocktail maken met basilicumijsblokjes, maar ik vond het uiteindelijk toch lekkerder om de ijsblokjes ook in de blender te gooien.
Maar basilicumijsblokjes zijn wel superlekker om in je vriezer te hebben liggen en een saai frisdrankje of eenvoudig grapefruitsapje een kleine boost qua look & smaak te geven!
Vul de ijsblokjeshouder met kleine blaadjes basilicum of scheur wat grote blaadjes. Vul de vormpjes met water of spa rood en stop ten minste twee uur in de vriezer.
Cheers!
5 reacties
Oehhhhh lekker ik drink hier iedere dag een andere mocktail?kan ik dus thuis gewoon mee doorgaan?Zal het regelt even doorspelen aan Anniek?
Oehhhhh lekker ik drink hier iedere dag een andere mocktail?kan ik dus thuis gewoon mee doorgaan?Zal het recept even doorspelen aan Anniek?
Dit ziet er heerlijk uit ?
Dit lijkt mij best lekker. Ik drink sowieso geen alcohol dus zo’n mocktail is wel wat voor mij.
Het is echt heel lekker! Drink het nu regelmatig tijdens deze warme dagen, wat anders dan een standaard koud prikje 🙂