• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Hare Maristeit logo

  • Over mij
    • Adverteren
    • Contact & Disclaimer
    • FAQ
    • Over Mij
    • In de media
  • Food
  • DIY
  • Shopping
    • Productreviews
    • Shoplogs & Shoptips
    • Webshop
  • Persoonlijk
    • Achter de schermen
    • Blogpraat
    • Challenges & Tags
    • Entertainment
    • Gewichtige Zaken
    • Huis & Tuin
    • Kids & Stuff
    • Lezersfoto’s
    • PARTY!!!
    • Scheiden
    • STOM!
    • Travel, Trips, Hotspots & Events

Snelle Make Over van IKEA KALLAX (EXPEDIT) TV-Meubel

Jan 21, 2020 · 5 Comments


Op mijn eindeloos lange To Do & To Buy lijstjes, stond de aanschaf van een retro TV-meubel, gemaakt van verschillende soorten hout.

Ik had het helemaal in mijn hoofd: dit zou perfect matchen met de nieuwe look & feel in mijn woonkamer.

Het restylen van mijn woonkamer is nu al een jaar een on-going project, waarin ik al een aantal keren van koers gewijzigd of mening veranderd ben.
Een lekker proces wel: ik vind het leuk om steeds beetje bij beetje te ervaren hoe alles langzaamaan meer één geheel wordt en ik me steeds prettiger begin te voelen op mijn eigen plek.

EXPEDIT kast met vijf open vakken

Zo’n retro TV-meubel had ik in mijn hoofd, toen ik afgelopen jaar nog uitging van de oude indeling van mijn woonkamer. De kast zou dan tegen de langste wand komen te staan, waar ik op de muur een oudroze diagonaal vlak had geschilderd:

Maar tijdens een dagje klussen en sjouwen, heb ik de hele boel omgegooid en is het kleinste gedeelte van de woonkamer (waar eerst de eettafel stond) nu een knusse zithoek geworden.

Hoe langer ik deze zithoek ervaarde, hoe prettiger ik me hier voelde. Die oude witte EXPEDIT kast stond eigenlijk zo slecht nog niet, tegen de kleine witte muur.
Omdat de andere muren gedecoreerd zijn met een kleurvlak of behang met print, gaf het ook wel rust om één klein wit hoekje in de woonkamer te hebben.
Bovendien staat er een loeigrote (en spuuglillike…) TV op het meubel, dus een witte ondergrond en achtergrond vind ik eigenlijk best wel fijn!

Verschillen tussen EXPEDIT & KALLAX

De beroemde EXPEDIT vakkenkast van IKEA, werd een aantal jaren geleden gewijzigd naar KALLAX. Het grootste verschil zit ‘m in de dikte van de buitenste planken.
Die van KALLAX zijn dunner (en dus duurzamer), maar de  opbergmogelijkheden en de functionaliteit zijn verder hetzelfde als van de EXPEDIT.
Manden en inzetstukken voor de open vakken van de KALLAX kast, passen dus probleemloos in de voormalige EXPEDIT.

Mijn EXPEDIT heeft vijf open vakken: de KALLAX-collectie heeft alleen maar kasten met twee, drie of vier open vakken (enkele of dubbele rij).
En dat maakt mijn kast toch ook weer een beetje retro, aangezien dit formaat niet meer verkrijgbaar is bij IKEA 😉

Deze lengte van vijf vakken past ook perfect tegen de kleine muur: alsof ‘ie ervoor gemaakt is!
Daarom besloot ik ‘m een make over te geven, in plaats van op zoek te gaan naar een nieuw TV-meubel. Een stuk duurzamer ook én betaalbaarder, dus: win-win!

Vakken vullen

Voordat ik later vorig jaar mijn grijsgroene buffetkast als boekenkast ging gebruiken, sorteerde ik mijn boeken op kleur in de witte EXPEDIT.
Met het idee dat ik het meubelstuk vervangen zou worden dit jaar, had ik daarom niet echt moeite gedaan om de lege vakken leuk op te vullen in de nieuwe zithoek. Ik had ze gewoon tijdelijk opgevuld met verschillende manden en troepjes.

Nu ik besloten had de kast te houden, vond ik dit allemaal toch wel erg rommelig en storend staan.
Net als de metalen poten trouwens: deze matchen niet meer met de rest van mijn woonkamer, nu ik steeds vaker voor hout, riet, bamboe en rotan accessoires kies.

In de webshop van IKEA bestelde ik drie inzetstukken voor de KALLAX: twee witte kastdeurtjes en één inzetstuk met twee witte lades.
Ik heb nog lang getwijfeld om deze elementen niet houtkleurig te doen, maar dit leek me toch iets te druk ogen.

Helaas is er nu met de witte KALLAX inzetstukken wel enig kleurverschil zichtbaar: ze zijn spierwitter dan mijn oude EXPEDIT.
Maar mijn ervaring met andere later aangeschafte of uitgebreide series met IKEA-items (zoals bijvoorbeeld de witte BRIMNES kledingkast) is dat dit na verloop van tijd wel bijtrekt.
En als het niet verandert of toch gaat irriteren, vervang of pimp ik de inzetstukken gewoon weer. Zoals ik al eerder schreef: ‘it’s an on-going process’ 😉

Voor de overige twee open vakken in mijn EXPEDIT kast, koos ik voor de rieten BRANÄS manden.
Het geheel klopt nu met de muur, rieten plantenmand en het bijzettafeltje (ook wit met hout) dat ernaast staat!

Pootjes draaien

Op Etsy vond ik ontzettend veel leuke items om je KALLAX-meubel origineler te pimpen en helemaal naar je eigen smaak en stijl te stylen.
Zoals toffe stickers om deurtjes mee te behangen. En speciale inzetstukken voor bijvoorbeeld je LP’s of wijnflessen en ik spotte ook leuke kattenmanden.

Het is dat ik nét een nieuwe salontafel met daaronder een kattenmand heb gekocht, anders was ik voor een KALLAX-kattenmand gezwicht 🙂
Badjak heeft nu overigens DRIE speciaal voor hem gecreëerde plekken om te chillen, maar het ondankbare mormel verkiest nog steeds de bank, vensterbank en mijn schoot om languit in de weg te liggen….
‘Maar je krijgt er zoveel voor terug’.

Terug naar mijn TV-meubel: bij Etsy zijn er ook verschillende mooie poten te koop om onder je KALLAX-kast te schroeven, zoals goudkleurig of hout, in verschillende vormen en hoogtes.
Ik koos voor kegelvormige houten pootjes met een hoogte van 16 centimeter.

Online vond ik nog meer toffe poten, maar dan moest ik zelf nog op pad om plaatjes en schroeven in de juiste maten te kopen. Dit vond ik teveel gedoe. Bij deze Etsy-shop werden de pootjes inclusief alle toebehoren aangeboden en hiermee ben je dus lekker snel klaar.
Ook was ik blij verrast met de snelle verzending van de Duitse Etsy-shop waar ik de pootjes had gekocht: ik had ze zelfs nog sneller in huis dan de gelijktijdig bij IKEA Nederland bestelde inzetstukken.

Wat een upgrade zo, niet?!
Ik ben er echt zo blij mee!
Nu nog andere knopjes op de kastdeurtjes (ik denk goudkleurig of riet) en een witte (en kleinere) TV, dan ben ik helemaal tevree met deze wand haha 🙂




Dit vind je vast ook leuk:

  • IKEA Tarva Ladekast Make Over 2.0IKEA Tarva Ladekast Make Over 2.0
  • Woonkamer Make Over: mooi nieuw behang!Woonkamer Make Over: mooi nieuw behang!
  • Hoe krijg je beschadigd speelgoedhaar weer glanzend en krullend?Hoe krijg je beschadigd speelgoedhaar weer glanzend en krullend?
  • DIY: Egeltje van Klei & PenneDIY: Egeltje van Klei & Penne

DIY, Huis & Tuin, Interieur, Shoplogs & Shoptips expedit, houten pootjes voor kallax, IKEA hack, kallax

Reader Interactions

Comments

  1. Rachel Kromdijk says

    23/01/2020 at 10:23 am

    Wat gaaf! ik zou nog graag zo’n hoger kastje willen hebben onder onze tv op onze slaapkamer.
    Dan is het net wat meer ingericht, nu hangt onze tv aan een witte en kale muur.

    Reply
  2. Jacqueline says

    23/01/2020 at 5:07 pm

    Mooi zeg! Past er zo inderdaad beter bij.

    Reply
  3. Marjolijn says

    24/01/2020 at 3:57 pm

    Ziet er mooi uit! En leuk dat je opzetstukken via Etsy kunt kopen voor deze kast =)

    Nog een off topic ding: Ik krijg bij dit artikel een advertentie te zien voor één of ander ultrasoon apparaat om je hond te laten stoppen met blaffen. Het heet BlafStop en volgens mij is het niet echt hondvriendelijk (al beweert de adverteerder van wel). Ik weet niet of je dit soort advertenties op je site wil, daarom zeg ik het even 😉

    Reply
  4. robin de la parra says

    14/07/2020 at 10:32 am

    Heb je een linkje voor de pootjes?

    Reply
    • Maris Maria Renne says

      14/07/2020 at 10:39 am

      Hi Robin! In het artikel, onder het kopje ‘Pootjes draaien’ staat een link naar alle Kallax-accessoires op Etsy. In dat overzicht vind je ook de pootjes die ik heb 🙂 Groetjes!

      Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Primary Sidebar

Hare Maristeit


Hare Maristeit is het kleurrijke, diverse en persoonlijke blog van Maris Maria Renne uit Haarlem.
Gepensioneerd webwinkelier, hardcore shopaholic, 90’s Lover en retro-nerd. Pimpt graag kleding of meubels met kleur, printjes of confetti en kijkt ook veel films en series.
Dol op koffie, rosé, veggie burgers en Mexicaans eten.
Meer weten? Klik HIER!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Thanks 4 UR support!

Lees hoe je mij kosteloos een beetje kunt supporten tijdens de coronacrisis, wanneer je gaat shoppen op Bol.com

Volg Hare Maristeit op Pinterest

Like Hare Maristeit op Facebook

Footer


Haar definitieve afscheid van het oude huis gister Haar definitieve afscheid van het oude huis gisteren was pijnlijk, maar wel echt nodig 💔

#newbeginnings
Op deze 1e dag in ons nieuwe huis, was ik heel dan Op deze 1e dag in ons nieuwe huis, was ik heel dankbaar voor de hulp die ik van vrienden gekregen heb bij het orde scheppen in de chaos 🙏🏻

In mijn Stories kun je de komende 24 uur zien hoe de kleuterkamer tot leven komt en hoe het nu met @badjak_meow gaat ❤️

Uitgebreidere room tours volgen nog, maar hier alvast een close up van een Troetelbeer die vol spanning in het nieuwe bed wacht op de thuiskomst van mijn diva.
De regenboog muursticker heb ik #gekregen van @made_of_sundays ❤️
Vandaag was de laatste dag dat we met z’n drietj Vandaag was de laatste dag dat we met z’n drietjes samen in ons oude huis doorbrachten.
We hebben veel ingepakt en mijn zoon heeft een tiental wandelingetjes gemaakt met volle vuilniszakken en stapels oud papier 🙏🏻 #blessthisboy

Om het voor de kleuter te visualiseren, verhuisden we wat kleine spulletjes naar het nieuwe huis.
Ze stuiterde hyper en dolgelukkig door haar nieuwe kamertje en rolde over alle nieuwe en nog lege vloeren in huis.

Ik denk altijd dat ik heel goed ben in een knop omzetten en met mijn verstand op nul dóórgaan, maar kinderen voelen álles.
Terwijl we haar poppenhuis installeerden, stopte ze opeens met ratelen over haar nieuwe bed en overdonderde ze me:

‘Jij bent verdrietjg omdat je Opa dood is hè?’

Heel even ging mijn autopilot uit en brak ik een beetje 💔
Ik vind het moeilijk om nu toe te geven aan de rouw, voel me opgejaagd omdat ik nog zoveel moet inpakken en morgen nog écht wat klussen in het nieuwe huis moet afmaken voordat we zaterdag verhuizen.
Het voelt verkeerd om me druk te maken over lijmresten afkrabben, maar ik haal ook weer troost en de nodige afleiding uit muren behangen of schilderen.

Op de 2e foto zie je hoe ik de roze kleur (OUDROZE van @flexanl ) heb doorgetrokken over de deur. Haar nieuwe kledingkast wordt ook op deze manier geschilderd en het witte gedeelte op de deur maak ik morgen af ❤️
Door onverwachte en verdrietige familie-omstandigh Door onverwachte en verdrietige familie-omstandigheden, heb ik vandaag geen timelapse klusfilmpjes opgenomen van ploeterdag  #6

Ik wilde vandaag niet in beeld, terwijl ik toch wel wat toffe dingen heb gedaan. 
Minder dan gepland of gehoopt, maar tja: ‘zo is de leven’.

Ik heb o.a. een toffe lambrisering geschilderd op de kamer van mijn diva en ze was stikgelukkig toen ze dit vanavond zag.
Kleine geluksmomentjes: KOESTEREN ❤️
Het machteloze en verdrietige rotgevoel overschaduwde vandaag, maar ergens was het fijn dat ik door móest: de vloer wordt daar morgen gelegd, daarom moesten de muren en plinten vandaag af. Dus dan ga je dóór.
Painting is my therapy 🙏🏻

P.s. hoe vet is mijn nieuwe koelkast!?!

#moving #movingforward #movingincoronatimes #pinkfridge
I quote: “Ik ga niet op die kamer slapen als die I quote: “Ik ga niet op die kamer slapen als die stomme muur grijs blijft 😩’

Dus appte ik deze foto’s gister naar haar logeeradres. Het witte behang met gouden stippen is van @kwantum_nederland en heeft ze zelf uitgekozen.
Vandaag ga ik een roze lambrisering schilderen op haar kamertje en ik hoop dat Hare Koninklijke Hoogheid het goedkeurt als ze vanavond komt inspecteren 🥶

#diy #moving #movingforward #movingincoronatimes #wallpaper #behang #homemakeover #kwantuminhuis #kwantum
De kleuter wenst voor haar nieuwe kamer veel regen De kleuter wenst voor haar nieuwe kamer veel regenbogen en goud en ik heb al helemaal in mijn hoofd hoe ik het ga schilderen, behangen en stylen. Dit schilderij krijgt een mooie plek op een behang met gouden stippen 🌈 

De gouden lijst is van @ikeanederland en het doek is een ‘Schilderen op nummer’ project dat ik vorige maand kocht van het nieuwe merk @pcasso.paintings 🎨 

De directe link om dit doek te shoppen vind je op www.haremaristeit.nl/webshop ❤️

GOOD TO KNOW:
Het doek is geschikt voor beginners en heel snel in te kleuren.
Veel kleuren hebben echter een 2e (of 3e) laag nodig en dit is wel een precisiewerkje, omdat er veel zelfde kleurtonen zijn.
Ik kon het alleen overdag met goed daglicht afwerken. Het inkleuren is dus in een paar avondjes en met een goede lamp zo gepiept, maar voor een mooi eindresultaat moet je wel wat meer tijd uittrekken 😬

Wat ik trouwens ook top vond: ik meldde aan @pcasso.paintings dat de meegeleverde kleur verf voor de lucht niet voldoende was en ze stuurden me deze na! Goede service 👌
Ook leuk: je krijgt bij dit doek 3 ergonomische penselen en deze werken veel fijner dan de standaard penselen die er meestal meegeleverd worden.

#schilderenopnummer #heelhollandschildertopnummer #paintingbynumbers #pbn #diy #lockdownhobby
  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2021 · HareMaristeit.nl

Privacyverklaring